در سال 2013 که من در حال یادگیری زبان آلمانی بودم. اون موقع همه بهم میگفتند برای بهتر یاد گرفتن زبان آلمانی بهتره که معنی کلمات آلمانی به آلمانی حفظ کنی و با مترادف ومتضادش یاد بگیری. اما خوب برای هر نو آموزی معنی جملات آلمانی بدون دونستن معنی فارسی لغت واقعا سخته. در نتیجه من تصمیم گرفتم یه فرهنگ لغات آلمانی به آلمانی که شامل مترادفها، متضاد ها و اصطلاحات و عکسهای مرتبط و صرف فعلها و یا صفتها و آرتیکل کلمات باشه راه بندازم که همچنین تو همون صفحه بتونم  معنی فارسی اون رو ببینم. تا بتونم از اون برای یادگیری زبان آلمانی به صورت آنلاین استفاده کنم.

اینطوری بود که سایت DicForAll.Com  شروع به کار کرد

اولش بیشتر خودم و چنتا از دوستان در کلاس زبان استفاده میکردند، اما کم کم ترافیک سایت بیشتر شد و منم که این پروژه رو به عنوان یه کاری که بهش علاقه دارم شروع کرده بودم، در نتیجه سعی کردم سایت را کامل تر کنم که 2-3 موردش و در زیر شرح میدم

بعدها به سایت، تلفظ لغت هم اضافه کردم. شما در هر صفحه میتونید با فشار دادن آیکون  پخش تلفظ لغت را بشنوید.

بعد از مدتی چندین پیام اومد که اگه میشه بتونیم از طریق کلمات فارسی هم تو سایت جستجو کنیم که اونم اضافه شد.

و حالا که کمی سرم خلوت تر شده تصمیم گرفتیم با چنتا از دوستان وبلاگی برای دوستانی که قصد مهاجرت به آلمان دارند یا مهاجرت کردند بزنیم که یه سری اطلاعات مفید در این مورد براش بنویسم. سبک نوشته ها به زبان عامیانه است و نگارش برامون اهمیت کمتری از اطلاعات مفید داره. 

همچنین در حال ضبط یه پادکست درمورد مهاجرت به آلمان-زندگی دانشجویی و مشکلات و اتفاقات که برای هر کسی ممکنه پیش بیاد هستیم که به زودی تو سایت قرار میدیم.

اگه شما هم نظری داشته باشید و با ما در میون بزارید خیلی خوشحال میشیم.